Сучасна Східниця: перспективи розвитку

369 11.05.2021

Курорт Східниця 2021

Сучасна Східниця заслуговує бренд курорту, значимість якого пов’язується зі славою місцевих мінеральних вод, а також з минулою славою нафтового промислу, коли Східниця і Борислав змагалися за першість. Отже, до чинників слави Східниці слід віднести нафтовий бум, повоєнний розвиток курорту, унікальну природно-кліматичну зону Передгір’я. Поступово Східниця стає конкурентом сусідньому Трускавцю. Сучасного туриста приваблює також мальовничість місцевого ландшафту, а також ошатність забудови Східниці під сучасну пору, що стало можливим у зв’язку з новітніми будівельними технологіями і загальними умовами розвитку в період незалежності України.

Історія Східниці

В одних з перших письмових публікаціях про Східницю автори виділили багатство місцевих природних копалин на території Східницьких Карпат, серед них на першому місці перебувала нафтова ропа, а також описали кілька нафтових шибів, які вже функціонували в той час уздовж дороги з Мражніці на Східницю.

Історія Східниці, починаючи від першої письмової згадки, налічує зараз близько 500 років. Отже, в 2015 році селище відсвяткувало 500-річчя. В окремі періоди Східниця переживала великі природні, громадські або військові катаклізми. Але в підсумку вийшла переможцем і знову і знову відроджувалася. Можна говорити і про те, що його населення жило в глибоку і близьку до наших днів старовину звичайним життям. Жителі знову і знову збиралися в населеному пункті, відновлюючи його об’єкти і житло, прикрашали храми, будували школи і лікувальні установи.

Сучасна Східниця

Сучасна Східниця – унікальний бальнеологічний курорт, де зустрічаються численні лікувальні джерела. Якщо за радянських часів, знайшовши цінні запаси мінеральних вод, мало займалися організацією курортного сервісу, то в останні роки створена серйозна індустрія курортного відпочинку. Зараз сюди їдуть на лікування та відпочинок і з Києва, Харкова, Дніпра та інших міст України і світу. На початку 2012 року Президент України видав розпорядження, яким зобов’язав Львівську обласну адміністрацію підготувати документи для надання Східниці статусу курорту національного значення.

Сьогодні на курорті живе близько 3 тисяч чоловік. Абсолютна більшість з них проводить курортний бізнес. Тут досить високий рівень життя. Територія селища вночі освітлюється. Там ви не знайдете занедбаних вулиць. З’явилися добре облаштовані автобусні зупинки з павільйонами. Східниця стала місцем, де проводять мистецькі заходи, куди зі всієї України з’їжджаються імениті спортсмени.
Східниця отримала грант Євросоюзу на будівництво літнього амфітеатру – ультрасучасного багатофункціонального розважального комплексу. Оздоровниця плідно працює з польськими курортами Полянчик і Сенькове.

Підсумовуючи вище сказане, можна з упевненістю сказати що Східниця це перспективне курортне містечко, на яке чекає ще краще майбутнє. Це обумовлено перш за все тим, що цілющі властивості її мінеральних вод залучають до себе не тільки українців, а й іноземців, які відвідують це місце для оздоровлення.

Потрібна допомога у виборі курорту для відпочинку?
Наші менеджери на зв'язку і готові допомогти
+38 (068) 94 57 273+38 (095) 53 14 849
Або пишіть нам:
Додати відгукОцініть: Сучасна Східниця: перспективи розвитку