+38 (098) 17 12 797
Відділ бронювання:
+38 (098) 17 12 797
+38 (066) 11 58 878
+38 (063) 03 08 583

Джерела мінеральних вод в Східниці

Сьогодні в Східниці налічується 38 джерел мінеральних вод. Натомість, лише 10 з них відкриті для відвідувачів; їх води рекомендовані до використання Міністерством охорони здоров’я України. Вивчення властивостей інших триває.
Джерело №1

Опис

Джерело №1 випливає із землі. Знаходиться в лісі, з правої сторони дороги при в’їзді в Східницю з Борислава. Від розвилки до джерела веде асфальтована стежка.

Вода слабо мінералізована, гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва, в якій є органічні речовини спиртових смол, гумусових речовин, карбонових кислот та специфічні групи мікроорганізмів, які підсилюють лікувальну дію.

Ця вода досліджувалась однією з перших, має сечогінну дію, сприяє механічному вимиванню і видалення дрібних каменів, ниркового піску і продуктів запальних процесів (лейкоцитів, слизу, гною).

Лікарі радять вживати цю воду при:

• сечокам’яній хвороби,
• хронічних пієлонефритах нетуберкульозного походження,
• літогенних діатезах (сечокислий, оксалатурія, фосфатурія, ксантинурія)
• недугах жовчовивідної системи.

Поруч з джерелом №1: Готель «ДіАнна»

Джерело №3


Опис
Джерело №3 протікає в мальовничому невеликому яру, до якого можна дійти сосновим лісом навпростець від джерела №1 або півкілометра сосновим лісом від санаторію «Стожари», готельного комплексу «Три сини та донька 4*» .

Вода слабомінералізована, слабокисла, гідрокарбонатно-кальцієва з запахом сірководню і підвищеним вмістом мікроелементів міді, цинку, йоду, брому, фтору, кобальту, слідів срібла, марганцю. Містить в розчиненому вигляді органічні речовини, які є головним лікувальним фактором при захворюваннях, які представлені в описі лікувальних властивостей води з джерела №1.

Вода має:

• сечогінну та протизапальну дію.
• Сприяє відновленню нормальної роботи нирок при зниженій функції,
• покращує циркуляцію крові в організмі.
• Наявність цинку допомагає при лікуванні діабету, хвороби 21 століття, і сприяє частковому виведенню радіонуклідів з організму.

Перші прояви поліпшення самопочуття в процесі лікування — це зникнення симптомів ослаблення, збудження апетиту, зростання бадьорості і прилив енергії. Зникають болі при урологічних захворюваннях.

Поруч з джерелом №3: Готель «ДіАнна», Санаторій «Стожари», Готельний комплекс «Три сини та донька 4*», ЛОК Сідус.

Джерело №5


Опис

Вода слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієва з вмістом органічних сполук і значно нижче допустимих норм концентрації токсичних мікроелементів (компонентів азоту, важких металів, пестицидів тощо).

Рекомендується і застосовується

• для лікування хронічних захворювань жовчовивідних шляхів.

Поруч з джерелом №5: Санаторій «Верховина», котедж «Ватра» і «Золота рибка», «Вілла Олекси».

Джерело №6


Опис

Вода слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієва з вмістом органічних сполук і значно нижче допустимих норм концентрації токсичних мікроелементів (компонентів азоту, важких металів, пестицидів тощо).

Рекомендується і застосовується

• для лікування хронічних захворювань сечовивідних шляхів.

Поруч з джерелом №6: санаторій «Верховина», котедж «Ватра» і «Золота рибка», «Вілла Олекси».

Джерело №8,9,10


Опис
Води цих джерел стікають в один бювет, розташований по вул. Шевченка біля розвилки Східниця-Кропивник.
Тут стоїть пам’ятник першовідкривачеві Східницького родовища мінеральних вод Омеляна Стоцького. Ці джерела він відкрив у 1967 році на схилі високої гори в тріщинах водоносних горизонтів.

Води слабомінералізовані, слабко лужні (рН 7,1), гідрокарбонатно-кальцієві, з підвищеним вмістом кремнієвої кислоти, заліза, марганцю та слідами срібла. «Нафтуся» з бювету багата на алюмінієві сполуки, в ній є ефіри та специфічні фізіологічні з’єднання мікроорганізмів. Вона сприяє збільшенню утворення жовчі та виведенню її кислот і, як наслідок, зниження рівня холестерину. Під дією цих вод посилюється сечовидільна і фільтраційна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі).

Води рекомендуються при:

• захворюваннях печінки і жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам’яна хвороба, хронічні гепатити),
• а також патологія сечовивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит).

Поруч з джерелом № 8,9,10: Готельно лікувальний комплекс “Київська Русь”, Готель «ДіАнна»

Джерело №13,15

Особливість цих мінеральних вод — наявність в них заліза як у формі двовалентного катіону, так і комплексів з органічними речовинами (у воді джерела №13 — частка залізоорганічних комплексів — 36,6%, у джерелі №15 — 62.3%). Води допомагають при виведенні з організму радіонуклідів, радіоактивного цезію, гармонійно відновлюють кістково-мозкове кровотворення і клітинність периферичної крові.

Джерело №13


Опис
Джерело №13 – гідрокарбонатно-кальцієва, слабомінералізована вода. Джерело розташоване зліва при в’їзді в Східницю з Борислава.

Медики пропонують цей вид «Нафтусі»:

• при захворюваннях печінки,
• залізодефіцитній анемії,
• хронічних гастритах (з нормальною та пониженою секреторною функцією),
• хронічних ентеритах і колітах,
• при променевих хворобах (працівники АЕС, рентгенодіагностичних кабінетів).

Поруч з джерелом №13: Готель «ДіАнна», Санаторій «Стожари», Готельний комплекс «Три сини та донька 4*»

Джерело №15


Опис
Джерело №15 – слабо мінералізована залізна вода, подібна воді джерела №13, з високим вмістом марганцю і вуглекислоти.

Її вживають при:

• хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю,
• залізодефіцитній анемії,
• хронічних циститах.

Поруч з джерелом №15: Оздоровчий центр – Вілла у Доктора”.

Джерело №357


Опис
Джерело №357 – вода з вмістом гліцерину. Зазвичай воду з цього джерела використовують для обличчя і тіла. Середньої мінералізації, сечо — жовчогінного дії.
Гліцеринова вода зволожує шкіру і заповнює мікротріщини шкіри вологою, верхній шар шкіри залишається захищеним від забруднень і проникнення мікробів. Гліцерин добре абсорбує вологу з повітря, тим самим він притягує вологу шкіру.
Поруч з джерелом №357: Оздоровчий центр – Вілла у Доктора”.

Джерела №25,26


Описание
Джерело №25

Джерело №25 – слабомінералізована вода з вираженою жовчогінною дією.

Рекомендують приймати при:

• хронічних пієлонефритах,
• хронічних циститах,
• гепатитах,
• холециститах,
• після операцій на нирках та після хвороби Боткіна.

Джерело №26

Джерело №26 – гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієва вода..

Її радять вживати при:

• сечокам’яної хвороби,
• літо генних діатезах,
• хронічних захворюваннях нирок,
• сечовивідних хворобах і інших хворобах при яких рекомендується вода джерела №25.
Вода насичена органічними речовинами і кислотами.

Поруч з джерелом №25,26: Санаторій “Зелений Бір”

З 1972 року в Східниці пробурено 17 свердловин. у яких виявлено поклади мінеральних вод. 3 з них сьогодні відкриті для відвідувачів.
Свердловина №1с


Опис

Вода слабомінералізована, з підвищеним вмістом органічних речовин, подібна до трускавецької «Нафтусі» №1, але має яскраво виражену біологічну лікувальну дію.

Цю воду лікарі рекомендують при:

• захворювання печінки і сечовивідних шляхів,
• панкреатитах та захворювання на цукровий діабет.

При захворюванні на цукровий діабет вода зі свердловини №1с допомагає зменшити окислення організму і накопичити лужні резерви, сприяє таким пацієнтам отримати виражений антикетогенно ефект завдяки підвищеному вмісту марганцю.

Поруч із свердловиною №1с: Готель «ДіАнна», Санаторій «Стожари», Готельний комплекс «Три сини та Донька 4*», Оздоровчий комплекс “Сідус”.

Свердловина №2с


Опис
Знаходиться на вулиці Шевченка, в декількох хвилинах ходьби від центру Східниці — від Народного дому «Просвіта» по дорозі в село Урич.

Вода витікає з глибини 100 м, середньо мінералізована, содова, лужна, гідрокарбонатно-натрієва з підвищеним вмістом мікроелементів: кремнієвої кислоти — 35 мг / л, брому — 0,5 мг / л, органічних речовин — 13 мг / л. Місцеві жителі називають її Східницька «Боржомі».

Лікарі рекомендують вживати її для лікування:

• захворювань шлунка,
• кишечника та дванадцятипалої кишки (хронічні панкреатити, хронічні коліти, хронічні гастрити з нормальною та підвищеною кислотністю, виразкова хвороба).

Гідрокарбонати і води є природними антацидами і забезпечують зниження кислотності шлункового соку. Внаслідок нейтралізації соляної кислоти зменшується безпосередній подразнюючий вплив вмісту на слизову оболонку шлунка і дванадцятипалої кишки.

Рекомендується підігрітої до температури 35-45 градусів при вираженому больовому синдромі. Режим лікування (час прийому, температура, кількість) призначається індивідуально і залежить від тяжкості захворювання.

Поруч із свердловиною №2с: Готель “Тустань”, Садиба «У Сестер».

Свердловина №18с


Опис
Свердловина знаходиться в кінці вулиці Котляревського, на лузі, недалеко від церкви Святих апостолів Петра і Павла.

Вода дуже холодна (з глибини 100 м), слаболужна з вираженою жовчогінною дією, слабо мінералізована (0,25 г / л) гідрокарбонатно-сульфатно-натрієва, зі слабким запахом сірководню. Відрізняється підвищеним вмістом мікроелементів: кремнієвої кислоти — 39 мг / л, двовалентного заліза — 1 мг / л, кобальту — 0,002 мг / л. а також біологічно активних лікувальних органічних речовин і мікроорганізмів, характерних для «Нафтусі».

Систематичне вживання води стимулює:

• Освітню функцію печінки,
• регенерацію тканин печінки.
• Підсилює водо вивідну функцію нирок.

Поруч із свердловиною №18с: Курортний комплекс «Санта-Марія», вілла «Ксенія», вілла «Астері», вілла «Сонячна Квітка».Оцініть - Джерела мінеральних вод в Східниці
1 с 52 с 53 с 54 с 55 с 5 (37 оценок, в среднем: 3.84 из 5)
Loading...
X
Забронювати

  Назва
  ФІО*
  Телефон*
  E-mail
  Повідомлення*
  X
  Зворотнiй дзвiнок
   X
   Оплатити аванс